Monday, May 14, 2012

Veshje për zonja biznesi nga Carolina Herrera


Carolina Herrera

Veshje për zonja biznesi u shfaqën në një koleksion me veshje plot stil nga Carolina Herrera. Këtë sezon, ajo ofron fustane, kostume me funde dhe pantallona, bluza, triko.
Ngjyrat kryesore të zgjedhura për koleksionin e këtij sezoni të veshjeve të biznesit - e bardha, grija dhe nuanca portokallie. Të gjithë fustanet janë në gjatësinë e gjurit, me mëngët e gjata, pothuajse treçerekshe. Pothuajse të gjitha modelet janë të vijëzuar në bel. Kjo është realizuar me rripa mesi jo shumë të trashë të zbukuruar me gurë.Xhaketat kanë një jakë klasike angleze. Edhe ato e kanë të evidentuar belin. Pantallonat e këtij koleksioni janë pak më të shkrutra në gjatësi se gjatësia normale dhe me prerje klasike.

No comments:

Post a Comment